O Nás

Racing Tuning Team

 

Historie

Firma Racing Tuning Team byla založena Jürgenem Richterem a Liborem Klimešem v roce 1984 v Německu. Po tragické smrti Jürgena Richtera v roce 1993 se jediným majitelem stal Libor Klimeš a sídlo firmy bylo přeneseno z Radebeulu do České republiky.

Od roku 1994 byla firma dealerem B, později výhradním zástupcem továrny Rotax v divizi motokárových motorů až do roku 2008, kdy bylo po dohodě předáno zastoupení firmě MS Kart.

 

Činností firmy byly úpravy motorů společně s prodejem sportovních motokárových a motocyklových pneumatik. V 90. letech byla firma výhradním dodavatelem pneumatik pro motocykly Dandy. Těžiště sportovní činnosti bylo v motokárovém sportu, ve kterém např. jezdec Reinhard Kofler v roce 1999 získal ve třídě ICA-J titul mistra Evropy. V českém mistrovství se ve třídě NC-125 umisťovali jezdci týmu na předních místech. Zároveň Clemens Stadler získal titul mezinárodního mistra Rakouska ve třídě FC. V sezónách 2007 a 2008 Josef Měsíček v Moravském poháru ve třídě Rotax Max 125 získal absolutní prvenství a v téže třídě se Marcela Vaňurová se slabším motorem (Rotax Max Junior 125) umístila obě sezóny celkově na třetím místě. Závodní činnost byla rokem 2008 ukončena.

  

Současnost

V současné době má firma výhradní zastoupení firmy Heidenau speciálních sportovních a závodních pneumatik pro motokáry, motocykly a skútry.

Další činností je renovace a úpravy motocyklových válců dispersním pokovením metodou NIKAZET (obdoba metod Nikasil a Gilnisil) vyvinutou Ing.G.Kadlecem v ČZ Strakonice. 

 

V roce 2011 jedou s firemními úpravami motorů motokrosoví jezdci Otto Horák ve třídě 65ccm, Václav Chvojka ve třídě 85ccm a Martin Kučera ve třídě 125ccm.

________________________________________________________

Činnost firmy byla 24.12.2023 bohužel ukončena.